FAQ Muzzo.pl

1. Czym jest Muzzo.pl?
2. Do kogo skierowany jest serwis Muzzo.pl?
3. Jak dobrze dobrać profil do swoich zainteresowań?
4. Jak zarejestrować się na Muzzo.pl?
5. Jak zalogować się na Muzzo.pl?
6. Jak odzyskać zapomniane hasło do profilu w serwisie Muzzo.pl?
7. Jak edytować dane w profilu?
8. Jak dodać pliki audio i wideo do swojego profilu?
9. Jak umieścić zdjęcia w galerii własnego profilu?
10. Czy można wrzucać pliki audio, video i zdjęcia dowolnego formatu i rozmiaru?
11. Co zrobić, gdy po wrzuceniu pliku audio/wideo na stronę nie mogę go obejrzeć?
12. Co zrobić, gdy podczas ładowania pliku otrzymam informacje o błędzie podczas jego przesyłania?
13. Jak zostać fanem wybranego wykonawcy?
14. Jak zostać znajomym wybranego fana?
15. Jak wysyłać wiadomość prywatną?
16. Jak dodać adres innego użytkownika Muzzo.pl do listy znajomych (książki adresowej)?
17. Jak wysłać zaproszenie do innego użytkownika serwisu Muzzo.pl?
18. Jak polecić wybrany profil bądź utwór znajomemu z serwisu Muzzo.pl?
19. Jak polecić wybrany profil bądź utwór znajomemu z poza serwisu Muzzo.pl (na adres mailowy)?
20. Co oznacza wyrażenie zgody na publiczne odtwarzanie zamieszczonego w serwisie utworu bądź teledysku?
21. Co oznacza oświadczenie o przynależności utworu do ZAIKS lub innych organizacji zarządzającymi prawami autorskimi?
22. Czy można zmienić profil z Fana na Muzyka/Wykonawcę lub odwrotnie?
23. Jak usunąć własny profil z serwisu Muzzo.pl?
24. Co to są Tagi?
25. Regulamin serwisu Muzzo (Grupa INTERIA.PL MEDIA sp. z o.o. sp.k.)

1. Czym jest Muzzo.pl?

Muzzo.pl - to pierwsza polska platforma multimedialna dedykowana muzykom oraz fanom. To serwis, gdzie mogą zaprezentować się różni twórcy muzyki – profesjonaliści, gwiazdy światowych scen, ale przede wszystkim artyści stawiający dopiero pierwsze kroki w show-biznesie – zespoły, soliści, DJ-e i oczywiście fani.

2. Do kogo skierowany jest serwis Muzzo.pl?

Serwis skierowany jest do wszystkich użytkowników sieci Internetowej zainteresowanych muzyką. W Muzzo.pl każdy otrzymuje możliwość założenia jednego z dwóch profili – Muzyka/Wykonawcy bądź Fana. W każdym z nich można umieszczać własne materiały audio, wideo, zdjęcia. A dzięki zastosowaniu modelu obywatelskiego, także newsy, komentarze i wszelkiego typu informacje związane z branżą.

3. Jak dobrze dobrać profil do swoich zainteresowań?

Muzzo.pl umożliwia założenia jednego z dwóch profili – Muzyka/Wykonawcy bądź Fana. Profil Muzyka/Wykonawcy przeznaczony jest dla tych użytkowników serwisu, którzy zajmują się tworzeniem muzyki – zespołom, solistą, DJ-om – wszystkim, którzy posiadają już jakiś swój muzyczny dorobek i chcą się nim pochwalić w Sieci. Profil Fana z kolei, przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych muzyką, ale będącymi jej odbiorcami. Profil ten pozwala na przeglądanie i odsłuch wszystkich materiałów zamieszczanych przez wykonawców, komentowania ich, tworzenia fanclubów, prowadzenia kalendarium. Dzięki funkcjonalnością zastosowanym w serwisie, jego użytkownicy nie przegapią żadnej premiery, nie ominie ich żaden koncert. Fani - sami nawzajem mogą informować się, co trzeba zobaczyć, gdzie warto się wybrać, a na co szkoda czasu. Mechanizm oceniania i komentowania, dostępny dla wszystkich użytkowników serwisu, pozwoli dotrzeć do najbardziej wartościowych informacji, zapewniając obiektywność i opiniotwórczość serwisu.

4. Jak zarejestrować się na Muzzo.pl?

W celu rejestracji w serwisie Muzzo.pl należy kliknąć na znajdujący się w górnej części napis Zarejestruj się. Po jego wybraniu serwis przejdzie na stronę, na której będzie można dokonać wyboru zakładanego profilu: Muzyka/Wykonawcy, bądź Fana. Profil wybiera się wciskając przycisk Zarejestruj się w oknie danego profilu. Po jego wybraniu, serwis otwiera odsłonę Rejestracji, gdzie należy podać dane konieczne do ewidencji w serwisie. Login – umożliwiający w przyszłości zalogowanie się do serwisu Muzzo.pl, nazwę profilu (nazwę artysty, nazwę zespołu, pseudonim - w przypadku profilu Muzyka/Wykonawcy, imię fana, nazwę fanklubu, ksywę – w przypadku profilu Fana), adres e-mail – na który zostanie wysłany link aktywujący konto w serwisie, oraz dwukrotnie wpisać hasło. Po zaakceptowaniu regulaminu, należy przepisać kod z obrazka wyświetlonego na dole karty rejestracyjnej, a następnie wysłać ja do administratora serwisu wciskając przycisk Rejestruj. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link aktywujący konto, po kliknięciu którego zakończy się proces rejestracji konta.

5. Jak zalogować się na Muzzo.pl?

Aby zalogować się na Muzzo.pl, należy w prawym górnym rogu odsłony, w oknie logowania, wpisać login i hasło, a następnie wcisnąć przycisk Zaloguj.

6. Jak odzyskać zapomniane hasło do profilu w serwisie Muzzo.pl?

„Hasło można odzyskać tylko w przypadku, gdy prawidłowo zakończymy proces rejestracji w serwisie Muzzo.pl – tzn. aktywujemy konto klikając na linka, który został wysłany w czasie procesu rejestracji na podany adres e-mail. Aby odzyskać hasło, należy kliknąć na znajdujący się w prawej górnej części strony serwisu napis: zapomniałeś hasła? Serwis otworzy stronę na której: należy podać nazwę użytkownika, adres e-mail, który został wpisany podczas rejestracji profilu oraz przepisać kod z obrazka wyświetlonego na odsłonie Odzyskiwania hasła. System wyśle mailem nowe hasło po kliknięciu przycisku Wyślij. Nowe hasło będzie aktywowane w momencie, gdy zostanie ono potwierdzone poprzez kliknięcie na link, znajdujący się w mailu.”

7. Jak edytować dane w profilu?

Po zalogowaniu do serwisu należy przejść do zakładki Twoja strona, gdzie po prawej stronie znajdują się odnośniki do edycji i zarządzania profilem. W odsłonie Edycja Profilu można uzupełnić dane o sobie podawane podczas rejestracji, określić ulubione gatunki muzyczne, dodać swoje zdjęcie oraz podać Tagi – wyrazy, które służą do klasyfikowania zawartości strony naszego profilu (FAQ nr 16).

8. Jak dodać pliki audio i wideo do swojego profilu?

Zamieścić pliki w serwisie Muzzo.pl mogą tylko osoby, które są zarejestrowanymi użytkownikami. Będąc zalogowanym w serwisie Muzzo.pl na własnym profilu, w zakładce utwory - można dodać pliki audio i wideo. Ważne jest, aby po otrzymaniu komunikatu o pomyślnym przesłaniu pliku, określić jego gatunek muzyczny i zamieścić opis. Pola opisu dostępne będą po zaimportowaniu pliku do bazy serwisu. Tak przygotowany import należy wysłać do bazy. Możliwe, że pliki nie będą od razu widoczne, uzależnione jest to od czasu aktualizacji bazy, jednak nie powinno trwać dłużej niż 60 sekund.

9. Jak umieścić zdjęcia w galerii własnego profilu?

Zamieścić pliki w serwisie Muzzo.pl mogą tylko osoby, które są zarejestrowanymi użytkownikami. Po zalogowaniu w zakładce Twój profil, należy wybrać opcje zarządzaj galerią. Należy pamiętać, iż dodając zdjęcie - konieczne jest również dodanie jego opisu.

10. Czy można wrzucać pliki audio, video i zdjęcia dowolnego formatu i rozmiaru?

Formaty audio i wideo, które są akceptowane przez system serwisu Muzzo.pl to: mpg, mpeg, m2v, avi, mov, wmv, mp3, ogg oraz wma. Pliki, zarówno audio jak i wideo, nie powinny przekraczać 20 minut i pojemności 20 MB. Dozwolone formaty zdjęć to png, jpeg oraz gif o wadze do 2 MB i rozmiarze maksymalnym 2048x2048 px.

11. Co zrobić, gdy po wrzuceniu pliku audio/wideo na stronę nie mogę go obejrzeć?

Pliki mogą nie być od razu widoczne w profilu, uzależnione jest to od czasu aktualizacji bazy, jednak nie powinna ona trwać dłużej niż 60 sekund. Należy odczekać te chwilę i odświeżyć stronę w przeglądarce.

12. Co zrobić, gdy podczas ładowania pliku otrzymam informacje o błędzie podczas jego przesyłania?

Informacja taka może wyświetlić się w przypadku kiedy wystąpi błąd konwersji pliku. Może to być spowodowane: zbyt dużym plikiem audio lub wideo, jego niewłaściwym formatem (opis ograniczeń - co do plików audio i wideo znajduje się w FAQ nr 9), bądź brakiem połączenia z Internetem. W pierwszych dwóch przypadkach należy sprawdzić czy plik jest dopuszczalny i ewentualnie zmienić jego parametry, następnie spróbować ponownie go załadować. W trzecim przypadku należy sprawdzić czy nie pracujemy w trymie off-line (bez połączenia z siecią Internetową), a po uzyskaniu dostępu do Internetu, ponownie załadować plik.

13. Jak zostać fanem wybranego wykonawcy?

Fanem wybranego Wykonawcy można zostać logując się do serwisu i klikając na odsłonie jego profilu na ikonę „zostań fanem”. Można zostać fanem nieskończonej liczby wykonawców.

14. Jak zostać znajomym wybranego fana?

Znajomym wybranego Fana można zostać logując się do serwisu i klikając na odsłonie jego profilu na ikonę „zostań znajomym”. Można zostać znajomym nieskończonej liczby fanów.

15. Jak wysyłać wiadomość prywatną?

Wiadomości prywatne można wysyłać wybierając adresata, bądź grupę adresatów z listy znajomych znajdujących się w zakładce wiadomości na profilu użytkownika. Można też wysyłać wiadomości bezpośrednio – korzystając z ikony napisz wiadomość znajdującej się na profilu osoby, do której wiadomość ma być skierowana. W obu przypadkach adresaci wiadomości muszą się znajdować w książce adresowej, a osoby wysyłające muszą być zalogowane.

16. Jak dodać adres innego użytkownika Muzzo.pl do listy znajomych (książki adresowej)?

Aby dodać adres innego użytkownika serwisu Muzzo.pl do swojej listy znajomych (książki adresowej) należy wysłać mu zaproszenie do kontaktu i poczekać na jego akceptację. Drugą możliwością dodania adresów do listy znajomych jest wzajemne zostanie fanami bądź znajomymi.

17. Jak wysłać zaproszenie do innego użytkownika serwisu Muzzo.pl?

Aby wysłać zaproszenie należy skorzystać z ikony wyślij zaproszenie znajdującej się na profilu użytkownika, do którego zaproszenie ma być skierowana. Zaproszenie zostanie wysłane automatycznie, a po akceptacji ze strony odbiorcy, uaktywni się możliwość wysłania do niej wiadomości prywatnych.

18. Jak polecić wybrany profil bądź utwór znajomemu z serwisu Muzzo.pl?

Aby polecić wybrany profil, utwór lub teledysk innemu użytkownikowi serwisu Muzzo.pl należy, po uprzednim zalogowaniu, skorzystać z ikony poleć znajomemu – znajdującej się na odsłonie wybranego profilu lub pod nazwą odtwarzanego utworu. Naciśnięcie ikony spowoduje otwarcie okna umożliwiające wybranie odpowiedniego użytkownika i wysłanie wiadomości zawierającej link do polecanego profilu bądź utworu.

19. Jak polecić wybrany profil bądź utwór znajomemu z poza serwisu Muzzo.pl (na adres mailowy)?

Aby polecić wybrany profil, utwór lub teledysk użytkownikowi nie zarejestrowanemu w serwisie Muzzo.pl należy skorzystać z ikony poleć znajomemu – znajdującej się na odsłonie wybranego profilu lub pod nazwą odtwarzanego utworu. Naciśnięcie ikony spowoduje otwarcie okna umożliwiające wpisanie do pięciu adresów mailowych jednocześnie i wysłanie wiadomości zawierającej link do polecanego profilu bądź utworu pod wskazane adresy.

20. Co oznacza wyrażenie zgody na publiczne odtwarzanie zamieszczonego w serwisie utworu bądź teledysku?

Zaznaczenie zgody na publiczną prezentacje utworu bądź teledysku oznacza potwierdzenie praw autorskich do zamieszczanego utworu oraz wyrażenie zgody na jego publiczną prezentacje w serwisach poza Muzzo.pl, a należących do Grupy INTERIA.PL S.A. takich jak: INTERIA.TV, teledyski.interia.pl czy radio.interia.pl. W przypadku takiego wykorzystania utworu Redakcja serwisu Muzzo.pl będzie przed publikacją kontaktować się z jego właścicielem.

21. Co oznacza oświadczenie o przynależności utworu do ZAIKS lub innych organizacji zarządzającymi prawami autorskimi?

Oświadczenie to jest tylko i wyłącznie informacją dla Redakcji serwisu Muzzo.pl oznaczającą konieczność/lub nie odprowadzania tantiemów dla organizacji zarządzania prawami autorskimi w przypadku wykorzystania utworów w serwisach Grupy INTERIA.PL S.A. poza serwisem Muzzo.pl

22. Czy można zmienić profil z Fana na Muzyka/Wykonawcę lub odwrotnie??

W serwisie Muzzo.pl nie można zmieniać profili, natomiast można posiadać konta na obu profilach – i Muzyka/Wykonawcy, i Fana. Konieczna jest do tego dwukrotna rejestracja - na dwóch profilach z podaniem za każdym razem innego loginu.

23. Jak usunąć własny profil z serwisu Muzzo.pl?

Profil można usunąć wybierając opcje usuń konto znajdującej się na odsłonie własnego profilu. Usunięcie konta należy potwierdzić podaniem hasła.

24. Co to są Tagi?

Tworząc profil w serwisie Muzzo.pl trzeba opisać plik tzw. tagami. Jest to kilka słów kluczowych oddzielonych przecinkami, opisujących zawartość i typ profilu. Segregowanie bazy serwisu po tagach, ułatwia wyszukiwanie profili i materiałów o podobnej treści.

25. Regulamin serwisu Muzzo (Grupa INTERIA.PL MEDIA sp. z o.o. sp.k.)

Regulamin serwisu Muzzo (Grupa INTERIA.PL MEDIA sp. z o.o. sp.k.)