Fani Afromental

Założyciel:
independent rock princess
Fani Afromental
Rodzaj muzyki:
Hip-Hop
Założenie grupy:
29 marca 2008
Ostatnia modyfikacja:
29 marca 2008

Faceci z Olsztyna robiący świetną muzykę łączącą reggea, R&B, hip-hop i soul

Zaczeło się wiosną... Spotkali sie Wozzo z Tomsonem. Zaczęli coś śpiewać. Najpierw trochę z gitarami, harmonijką i tzw. beatboxem. Tę ostatnią umiejętność doskonale posiadł Tomson - jeden z dwóch wokalistów Afromental. Dwóch wykonawców śpiewało też z dj'ami do instrumentali... wychodziło to dość fajnie, więc postanowili znaleźć sobie muzyków i zrobić z tym coś więcej. Chłopaki pojechali na festiwal Gama w Kolobrzegu i...
...znalezli sie w złotej dziesiątce festiwalu. Ich występ na dużej scenie transmitowała telewizja Polsat. Zebrali mnóstwo pozytywnych opinii. - Skoro ludziom się spodobało, pomyśleliśmy o poszukaniu muzyków - mówi Wozzo.
Zwyciężyli w I Przeglądzie Młodych Kapel "Gazety Olsztyńskiej". Zanim znaleźli muzyków, wystąpili jeszcze w olsztyńskich eliminacjach do krakowskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej w klubie Rakor i wygrali je.
Afromental gościł na festiwalu piosenki studenckiej w Krakowie, w towarzystwie ludzi śpiewających poezję wypadł dość nietypowo... dając bardzo energetyczny koncert. W Krakowie Afromental zagrał po raz pierwszy w pełnym składzie. "Trochę nie pasowaliśmy, bo był to raczej festiwal poezji studenckiej, ale do Olsztyna wróciliśmy z wyróżnieniem" - wspominają.
Potem zaczęły się koncerty w Polsce i praca nad kolejnymi utworami na płyte. Muzyka Afromental zadziwia swoją miąkkością, rytmem, profesjonalizmem i aranżacjami. To mieszanka soul, r'n'b i hip hopu, ale w trochę innym znaczeniu niz to sie przyjęło w Polsce, gdzie hip hop jeszcze kojarzy się z chłopakami z blokowisk.
- "Uprawiamy taki amerykański, bardziej melodyjny hip hop."
Następnie Afromental wybrany jako jeden z sześciu sposród 300 zgłoszonych wykonawców zaprezentował się na sopockim festiwalu Top Trendy. W chwili obecnej za pośrednictwem Pomaton EMI wyszła pierwsza płyta,"The Breakthru", ktorej premiera przypadła na 12.10.2007r.

Zespół AFROMENTAL tworzą:
**Wozzo / Łozo - Wojtek Łozowski: przystojny prezenter MTV; śpiewa, komponuje, pisze teksty
**Thomson -Tomek Lach: drugi wokalista, mistrz beatboxu, czyli wydawania z siebie dźwięków imitujących beat perkusji, swoim mocnym głosem elektryzuje nie tylko te najmłodsze fanki
**Śniady - Bartek Śniadecki: gra na klawiszach, komponuje. Spokojny, skupiony, czarujący perfekcjonista
**Torresowi - Tomek Torres: latynoski temperament i urodę odziedziczył po ojcu – Jose, w AFROMENTAL na perkusji
**Lajan - Wojtek Witczak: zielonooki basista, tajemniczy, „cicha woda..”
**Muff - Aleksander Milwiw-Baron: "łobuz" z dreadami, afromentalowa gitara

 • independent rock princess

  independent rock princess

  Miasto: Młoszowa

  Szalona, nieprzewidywalna, spontaniczna, nieograniczona przez nic i nikogo, wolna od kłamstwa. Mój sposób na chandrę: zamykam się w czterech ścianach mojego pokoju i daję się ponieść emocjom przy brzmieniach dobrej ostrej muzyki...

 • Rock4ever

  Rock4ever

  Miasto: Warszawa

 • DanceStyle

  DanceStyle

  Miasto: Bydgoszcz

 • Marta Grela

  Marta Grela

  Miasto: Trzcianka

  Marta Grela wiek: 20 lat śpiewam: od 5. roku życia gdzie: teraz to głównie w domu ;) ale wcześniej solo i w tercecie z siostrami Wilant: Agatą i Olgą :) debiut: 1999r. w programie "Od przedszkola do Opola". Potem było już tylko lepiej; Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca KONIN 2000 w Koninie i Srebrny Aplauz (w duecie z koleżanką Martą Stawną), 2 lata później złoto (duet M.G i M.S.) i wyróżnienie, w 2003 Nagroda Specjalna na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej GAMA 2003 (M.G. i M.S.). Solo zajęłam I miejsce na Ogólnopolskim festiwalu w Kaliszu, Grand Prix na Ogólnopolskim festwialu "Śpiewolandia" w Wieluniu, 3 miejsce na V Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Filmową i Musicalową SZLAGIER 2009 oraz (co dla mnie najważniejsze) nominacja (solo i w tercecie!) do XXX Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2009. Co prawda solo się nie udało ale w tercecie dostałyśmy Srebrny Aplauz, z czego jestem bardzo dumna :) Muzyka otacza mnie 24 godziny na dobę. Żyję nią i bez niej nie istnieję. Ściskam przepastnie! :-)

 • Olga Wilant

  Olga Wilant

  Miasto: Trzcianka

  Siedemnastoletnia wokalistka... Śpiewam od urodzenia, chociaż wokalu uczę się od dwóch lat. Kocham to, co robię. Jeżeli mam czas, to wybieram się na festiwale wokalne. Czasami nawet coś zdobędę,np.: Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Morskiej,I msc na Regionalnym Konkursie śpiewać każdy może 2009 i na Regionalnym Konkursie Śpiewać każdy może 2010,III ,msc na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Nad światem cicha noc 2010" , I miejsca na gminnych i powiatowych, oraz w tercecie z moją siostrą Agatą i Martą Grelą ( śpiewamy razem rok) III msc na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Musicalowej i Filmowej "Szlagier 2009",I msc na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Nad światem cicha noc 2010" i wiele wiele innych :) oraz SREBRNY APLAUZ NA MIĘDZYNARODOWYM DZIECIĘCYM FESTIWALU PIOSENKI I TAŃCA KONIN 2009, co dotychczas było moim marzeniem.... :* Spełniło się 6.06.2009`,I msc na międzynarodowym festiwalu piosenki morskiej "Wiatraczek 2009". Nie wiążę swojej przyszłości z muzyką, chociaż gdyby nadarzyła się okazja... To dlaczego nie? :) Swing i jazz u mnie zawsze na tak! :P Jednak prywatnie gustuję w czymś zupełnie innym (Metallica,Dżem,TSA,Apocalliptica,ACDC,Iron Maiden, Bob Marley, Aswad, Big Cyc, Daab,Deep Purple...)

 • photostoppeur

  photostoppeur

  Miasto: Sierpc . xD

  Muse - Time is running out. <3

Tytuł wątku Autor wątku Liczba postów Ostatni post