Fani Tatiany Okupnik

Fani Tatiany Okupnik
Rodzaj muzyki:
Jazz
Założenie grupy:
17 lutego 2008
Ostatnia modyfikacja:
17 lutego 2008

Twórczość i kariera Tatiany Okupnik

Twórczość i kariera Tatiany Okupnik

 • Tatiana Okupnik - profil fanów

  Tatiana Okupnik - profil fanów

  Miasto:

  Nieoficjalny profil poświęcony twórczości artystycznej Tatiany Okupnik! Oficjalna strona: http://tatianaokupnik.pl Konto na My Space: http://myspace.com/okupnik Nieoficjalny blog: http://tatiana-okupnik.blogspot.com Tatiana Okupnik (ur. 2 września 1978 w Łodzi) – popularna polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i prezenterka telewizyjna; prywatnie magister romanistyki. Dawniej frontmenka i wokalistka zespołu Blue Café. Posługuje się charakterystyczną emisją głosu. Tatiana Okupnik ukończyła XXVIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi. Artystka bardzo szybko postawiła sobie za cel śpiew. Wkrótce, solistka dostała się do amatorskiego zespołu Carpe Dream. Rodzice, którzy bardzo często stawali się widownią dla dojrzewającego talentu Tatiany, postanowili przekonać ją, by sprawdziła się przed szerszą publicznością. Artystka wystąpiła więc u Elżbiety Antkowiak w "Próbie Talentu". Wtedy, wypatrzona, przez Jarosława Grzelkę, weszła w skład kabaretu "Chichot 2". Na jednym ze spektakli, pojawił się Paweł Rurak-Sokal, z którym w 1998 roku, Tatiana stworzyła nowy zespół Blue Café. Po sukcesach osiągniętych z zespołem (m.in. Fryderyki, Platynowe płyty, Superjedynki) 3 września 2005 w mediach pojawiła się informacja o odejściu Tatiany z Blue Café. Po odejściu z formacji Okupnik zniknęła z mediów i nie udzielała wywiadów. Zaszyła się na Uniwersytecie Łódzkim oraz wyjechała do USA by nagrać swoją pierwszą solową płytę nad którą czuwał światowej sławy muzyk Lenny White i muzycy, którzy współpracowali z Chaką Khan czy Mary J. Blige. Album "On my Own" pojawił się w sklepach 13 kwietnia 2007 roku i szybko zyskał status Złotej Płyty. 44 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu należał właśnie do niej. To na tym festiwalu na oczach widzów telewizyjnej Jedynki otrzymała Złoto za "On my Own". Poprowadziła po raz drugi Koncert Premier z Arturem Orzechem, kolejny raz została okrzyknięta Miss Photo i wykonała dwie piosenki Seweryna Krajewskiego, jedną w ducecie z Piaskiem. 25 lipca 2007 Tatiana wystąpiła przed The Rolling Stones, koncert odbył się na warszawskim Służewcu. Artystkę wybrano spośród kilkudziesięciu pozycji suportowych. Od jesieni 2007 prowadzi show "Gwiazdy tańczą na lodzie" ze słynnym prezenterem sportowym Maciejem Kurzajewskim. Dzięki temu programowi artystka była nominowana do Telekamer 2008 w kategorii "Rozrywka" oraz Wiktorów 2008 za "Największe odkrycie ubiegłego roku". 13 czerwca wystąpiła na festiwalu w Opolu z piosenką "Kogo Kocham" i mimo, że zajęła niskie miejsce, to jej występ jest do dziś najczęściej komentowany. Obecnie Okupnik odpoczywa i szykuje materiał na drugą już swoją solową płytę, która premierę będzie miała w 2009 roku. Czekamy z niecierpliwością!

 • TRYMYNATION

  TRYMYNATION

  Miasto: RADOM/WARSZAWA/

  TEL : 503 104 175 TO DRUGI PROFIL WWW.YSTEM.MUZZO.PL WWW.NOWAERADESIGNU.OTWARTE24.PL

 • paula_00

  paula_00

  Miasto: parczew

 • Spiral

  Spiral

  Miasto: Rzeszów

  NASZ ALBUM "URBAN FABLE" WYGRAŁ PLEBISCYT ANTYRADIA NA POLSKĄ PŁYTĘ ROKU 2009! Spiral – to pięcioosobowa grupa grająca trudną do sklasyfikowania odmianę rocka. Zespół powstał w 2004 roku w Rzeszowie. W ich muzyce słychać fascynację takimi nurtami jak: post-rock, metal progresywny, trip hop, jazz czy muzyka elektroniczna. W skutek problemów z skompletowaniem składu efektywna działalność rozpoczyna się dopiero w 2006 roku. Zespół znany jest z tego, że w poszukiwaniu nowych sposobów przekazu chętnie eksperymentuje. Zespół jest odpowiedzialny za organizację cyklicznej imprezy w swoim mieście "Dawka Mocy" która niedawno nabrała charakteru imprezy charytatywnej. Zespół występował m.in. razem z: Coma, Hey, Happysad, Dezerter, KSU. Zespół ma na swoim koncie znaczące sukcesy: w 2006 roku zostaje zauważonyprzez m.in. Marka Radulego, który zasiadał w jury w przeglądzie Rockowa Noc, na którym zespół zajmuje 1 miejsce, tego samego roku zespół jest finalistą festiwalu GO Rock!, w roku 2007 zespół wygrywa regionalne eliminacje do festiwalu Opole Debiuty, zyskując sobie sympatię: Stana Borysa oraz Pawła Steczkowskiego, tego samego roku zespół awansuje do centralnych eliminacji festiwalu Union of Rock - Węgorzewo, otrzymując nagrodę od Radia Rzeszów - jako najlepszy, młody zespół z regionu. W roku 2008 zespół kwalifikuje się do finału MiędzynarodowegoPrzeglądu Piosenki - PBS Bank Carpathia 2008. Tego samego roku zespół zajmuje 3 miejsce (spośród 130 zespołów m.in. takich jak: PtakY) na festiwalu Przestrzeń Muzyki Live 2008, zostaje także wybrany jako najlepszy młody zespół w konkursie Fabryki Zespołów w 2008. Jest także laureatem konkursu Nokia Studio Garaż 2009. 1.12.2008 - Zespół ma przyjemność poinformować, że wygrał główną nagrodę w konkursie organizowanym przez portal Fabryka Zespołów - zespół konkurował razem ze 140 wykonawcami z całej Polski, nagroda to 7 dniowa sesja nagraniowa w studiu Candida w Poznaniu Ponadto na profilu Muzzo jak i na myspace jest dostępna zapowiedź przyszłego albumu zespołu - jest nią utwór "It is gone". 07 07 2009: Zakończyliśmy pracę nad naszą debiutancką płytką LP zatytułowaną Urban Fable. Płytka ukaże się w sklepach nakładem wytwórni Ars Mundi! 26 09 2009 - Płyta Urban Fable Trafia na rynek! Zespół w ramach promocji krążka ma przyjemność grać akustyczny koncert w Antyradiu w Hard Rock Cafe w Warszawie, odwiedza też audycję Mikrokosmos w radiowej Trójce. Utwór It's Gone z tegoż albumu okupuje czołówkę listy przebojów Antyradia! Utwór It's Gone znalazł się także na składance Audiofilskie Zajawki - dołączonej do listopadowego wydania magazynu Audio. Recenzje Albumu Urban Fable: Magazyn Gitarzysta 8/10 Progrock.org.pl 4,5/5 Teraz Rock 3,5 gwiazdki Rockarea.eu 8,5/10 Więcej na: www.spiral.pl myspace.com/spiralpl

 • DawidSlowinski

  DawidSlowinski

  Miasto: Ląd

  od 8 roku życia mam nieprzerwany kontakt z muzyką. Na początku grałem na Pianinie ale po 4 latach zrezygnowałem, wybrałem trąbkę uczę się 4 lata w ognisku muzycznym w Koninie (ostatni rok do dyplomu). Obecnie gram w Konin Band Orchestra ponadto gram w Młodzieżowej Orkiestrze Górniczej w Koninie zajmująca czołowe miejsca ( najlepsza w rejonie :D ).

 • Artur Stelmach

  Artur Stelmach

  Miasto: Wrocław

Tytuł wątku Autor wątku Liczba postów Ostatni post