PROMOCJA WYKONAWCÓW

Założyciel:
Ontemedia
Ontemedia Miasto:
Polska
PROMOCJA WYKONAWCÓW
Rodzaj muzyki:
Inne
Założenie grupy:
7 kwietnia 2009
Ostatnia modyfikacja:
7 kwietnia 2009

Jak się wkupić w łaski rynku?

Jak wszyscy wiemy, nagranie płyty jest sporym wyzwaniem, ale jeszcze większym jest jej sprzedaż.

Chcielibyśmy, aby zainteresowani wymieniali się tutaj radami, a nie wciąż narzekali jaki to rynek muzyczny w Polsce jest niesprawiedliwy.

Tytuł wątku
Autor
Data
  • Koncerty
    Wtorek, 7 kwietnia 2009 (09:26)
    Dlaczego są tak ważne? Pochwalcię się tymi udanymi i podzielcie uwagami z tych udanych mniej :)

• Re: Koncerty
    Czwartek, 9 kwietnia 2009 (00:23)
    Ja tam bardziej jestem zainteresowany propozycjami koncertowymi...

Czwartek, 9 kwietnia 2009 (09:07)
    To co robisz w zakresie tego, aby mieć te propozycje?

Piątek, 10 kwietnia 2009 (11:47)
    Zbliża się czas Dni Miast w naszym kraju. Dobrze jest skontaktowac się z wydziałami promocji w Urzędach Miast i trzymać z nimi kontakt. Jeśli nie w tym roku to w przyszłym powinni sie odezwać. Może taka masówka to nie wymarzone miejsce na pokazanie swojej twórczości, ale... co macie innego?
    Pozdrowienia

Niedziela, 12 kwietnia 2009 (03:13)
    Jak gra się industrial to praca jest wręcz syzyfowa, to nie jest kwestia jak grasz, bo wiadomo, że nikt cie na juwenalia czy sylwestra nie weżmie, a kregi gotyckie bardzo się do popu zbliżyły. Ludzi 5 na kupę a jakoś nie zgrani, więc zacząłem sam organizowac koncerty i festiwale.

Proponuję takie poradnictwo małe
    - BArdzo dobrą rzeczą jest grac jako support przed kimś znanym i dobrym, dzięki temu kupa ludzi nas usłyszy.
    - Unikać imprez w stylu festiwal na kilku scenach w lesie i na polanie, zazwyczaj brzmienie tragiczne, ludzie pijani,
    czekają tylko na swoich ulubieńców
    - OFerować się na eventy, na które może przyjśc wasza potencjalna publika, ktoś gra ambitną muzykę to mu pasuje
    grać, na otwarciu jakiegoś wernisażu, ktoś gra country jedzie na zjazd motocyklistów a nie na przegląd pieśni
    religijnej
    - Samu się zabrac za organizację imprez.
    - Wbić się w media lokalne, tak żeby ludzi na przyszło trochę.

I do skutku. A najwazniejsze to działać i powiększac siec kontaktów i znajomości

Niedziela, 19 kwietnia 2009 (19:46)
    Witam.

Jeśli chodzi o koncerty to nasz największy sukces to zeszłoroczne Bydgoskie Kulturalia i tegoroczny JK Festival (czyli połączenie Kulturaliów z Juwenaliami) który również odbywa się w Bydgoszczy (www.jkfestival.pl).
    Zabawne jest to że zazwyczaj nasze koncerty wynikały bardziej z przypadku aniżeli były w jakiś tam sposób planowane. Na tegorocznej imprezie mieliśmy grać 11 maja (poniedziałek) przed zespołem Enej z Olsztyna. Jednak organizatorzy przenieśli nas na 9tego maja (sobota) gdzie zagramy przed dużo bardziej znanym zespołem - BREINSTORM z Łotwy. Oczywiście nie muszę pisać jak bardzo się ucieszyłem kiedy organizatorzy zadzwonili do nas z informacją o zmianie daty naszego występu :-)
    Dla tak mało znanego zespołu jak my jest to wielka szansa i promocja pokazania się dużej grupie publiczności.

Co się tyczy koncertów na dużych scenach to najlepsze są moim zdaniem festiwale (których w ostatnich latach powstało naprawdę sporo - co cieszy). Koncerty w klubach jak najbardziej, pod warunkiem że grasz z zespołem znanym, na który przyjdzie więcej niż 10 osób.

Pozdrawiam Serdecznie
    Michał (Midway.)

Niedziela, 7 sierpnia 2011 (11:56)
    Zespół Vecordia w którym śpiewam sprzedaje swoją płytę na koncertach oraz wysyłkowo na prośbę zainteresowanej osoby