Homerecording

Założyciel:
yzzy
yzzy Miasto:
Homerecording
Rodzaj muzyki:
Inne
Założenie grupy:
18 listopada 2008
Ostatnia modyfikacja:
8 listopada 2009

Homerecording

Nie ważne co, ważne jak.
Jeszcze nigdy nagrywanie nie było tak łatwo dostępne.

Tytuł wątku
Autor
Data
  • Przepona
    Wtorek, 27 października 2009 (15:21)
    nie wiem czy temat pasuje do homerecordingu ale i tak go napiszę:] otóż chciałbym przy nagrywaniu [rap] mieć jak największą kontrole nad pracą przepony. jeśli ktoś zna skuteczne ćwiczenia[mogą być linki do stron] to byłbym wdzięczny za podanie ich...z góry thanks!

• Re: Przepona
    Poniedziałek, 16 listopada 2009 (09:13)
    nie znam strony, ale jeżeli skumasz na jakiej podstawie działa przepona, to z cwiczeniami nie będziesz mial problemu
    faceci mają łatwiej od kobiet, kobiety zazwyczaj oddychają szczytowo, a to wynika z podniesionego, piskliwego głosu - niepożądanego
    staraj się położyc ręke w okolicach przepony, położyc się na łóżku i wykonywac głębokie, POWOLNE oddechy, baaardzo powolne wdychanie powietrza nosem i wydech ustami,
    z czasem staraj sie pracowac nad tekstem, z rapem jest ciezko, bo emocje, ciagla nawijka uwalnia w nas oddech szczytowy, co doprowadza do zatkania, poziej trudno dobrac powietrze na jeszcze bedace w plucach
    oddech przepona to dobra opcja, bo mozna nawijac cala fraze, nie martwiac sie o oddech : )
    jak cos, to pisac,
    elo

Środa, 24 marca 2010 (10:59)
    no tak tak ćwicze sobie tą przepone ale gdy nagrywam wokale to skąd mam wiedzieć że akurat rapuje z przepony a nie gardłowo??? może to banalne pytanie ale prosze o odpowiedź..

Sobota, 25 sierpnia 2012 (15:58)
    Myślę że mięśnie przepony powinny być wyczuwalne po dłuższej sesji rapowania/śpiewania. Nie zrozum źle, mam na myśli taki lekki ból jak po robieniu brzuszków i tak dalej. Czyli delikatne uczucie będące konsekwencją używania mięśni :)

Wtorek, 13 listopada 2012 (01:00)
    Ćwicz wrony jedna wrona itd na jednym wdechu, coveruj Peje i skup się na tym kiedy masz oddychać, nie naciskaj odrazu przepony na sile, po woli ucz ją wszystkiego.

Niedziela, 20 stycznia 2013 (14:51)
    Duży wdech i :
    Pierwsza wrona bez ogona
    Druga wrona bez ogona
    Trzecia... tak do ósmej i od nowa, ile starczy powietrza.
    Dobrze też nic nie jeść bezpośrednio przed nagrywką. Pozdro