FL Studio

Założyciel:
Pete-R
Pete-R Miasto:
Wm
FL Studio
Rodzaj muzyki:
Elektroniczna
Założenie grupy:
30 listopada 2007
Ostatnia modyfikacja:
3 marca 2008

komponowanie,remixy...

dla wszystkich,ktorzy wiedza wszystko a zarazem nic...

Tytuł wątku
Autor
Data
  • vsti instruments..
    Piątek, 8 stycznia 2010 (11:17)
    jakich wtyczek najczesciej uzywacie,z jakich wg Was najczystsze dzwieki wychodza,co polecacie...?
    uzywane przeze mnie sie ponudzily,bankow brak,zajebiscie czystych leadow rowniez brak...hehe

• Re: vsti instruments..
    Poniedziałek, 29 marca 2010 (23:39)
    No ja proponuje po pierwsze Toxic lll, później Nexus i też niezłe V Station... takie 3 najbardziej przyjazne wedłóg mnie:)

Czwartek, 1 kwietnia 2010 (15:26)
    ja tam najwiecej chyba siedze na z3ta,sylenth i czasami albinos tu jest mnostwo wtyczek http://vstclub.com/

Środa, 7 kwietnia 2010 (21:50)
    nexus2, utonic 2, z3ta
    Zapraszam do posłuchania moich produkcji w fll ;)

Środa, 7 kwietnia 2010 (21:51)
    nexus2, utonic 2, z3ta

Zapraszam do posłuchania moich produkcji ze stajni fl ;)

Wtorek, 4 maja 2010 (08:22)
    najlepsza wtyczka według mnie to "HYPERSONIC2"

Piątek, 14 stycznia 2011 (22:07)
    Witam, moim zdaniem najlepiej się tworzy na Nexus'ie 2, Genesis'ie, Sytrys'ie ( jak ma sie odpowiednie presety ), i na wtyczkach TAL np.: Tal BassLine, vsti.pl to fajna stronka z insrtumentami, efektami, programami bazowymi FL Studio. Pozdrawiam.

Czwartek, 31 marca 2011 (15:46)
    ja na jednej robie praktycznie wszystko,sylenth...

Środa, 6 lutego 2013 (09:39)
    Steinberg Hypersonic, ReFX Nexus, EzDrummer, The Grand, Philharmonik, RealGuitar 2, Edirol Orchestral, Zebra, Morphine, Sylenth, ale one wszystkie niestety są płatne (można korzystać z wersji demo lub testowych, jeśli chce się coś robić legalnie).

Czego z kolei nie polecam to serie EWQL, które są na wyrost (trzeba mieć megadużo pamięci RAM i miejsca na dysku, żeby to miało jakiś sens, poza tym nie jest to tak piękne jak w demonstracjach). Niektóre Zero-G bym polecił, ale też nie wszystkie (zwłaszcza te samplowane - po co to komu? Sampli lepiej szukać samemu). Jak ktoś ma bardzo dużo miejsca na dysku to może się zastanowić nad NI Komplet, ale tylko 7 lub 8, starsze nieco odbiegają jakością.

Choć tak jak mówię, NI czy EWQL mają po 30 GB, zużywają bardzo dużo RAMu, a efekt użycia kilku z nich jest prawie identyczny jak przy jednym Hypersonicu... No, chyba, że chcemy stworzyć coś mega-autentycznego, ale wtedy i tak bez dodatkowej obróbki się nie obejdzie. Można w internecie znaleźć pełno darmowych wtyczek VSTi, które "udają" powyższe lub są dobre same w sobie, np. seria do dubstepu Itchy. Wystarczy wpisać "free VSTi" lub "free samples" w Google i wyskakuje cała masa, dlatego nie wymieniam. Można też samplować coś bardzo starego lub samemu zagrać na pianinie i to nagrać, jak kto lubi. Jakbym miał wydać fortunę na oryginalne VSTi, prędzej bym kupił Yamaha Motif. Ale póki co nie mam nawet na obiad, więc może z tym poczekam :D. Wpisz "VSTi" na YT, a wyskoczy pełno fajnych opcji :). Pozdrawiam.