LiteMotiv

Założyciel:
LiteMotiv
LiteMotiv Miasto:
Jaworzno
Zobacz profil
LiteMotiv
Rodzaj muzyki:
Rock
Założenie grupy:
23 listopada 2009
Ostatnia modyfikacja:
23 listopada 2009

Grupa Rockowa

LiteMotiv to nazwa będąca połączeniem słów lite (ang. lekki) i leitmotiv (niem. motyw przewodni). - To projekt muzyczny zrodzony z pasji i ciekawości. Pasji do muzyki i nowych doświadczeń oraz ciekawości czy „garażowe historie” sprzed wielu lat, aby na pewno miały miejsce - mówi Dawid Pasek, członek zespołu.

LiteMotiv powstał w czerwcu tego roku, a do rejestracji zgromadzonego materiału przystąpił po trzech miesiącach wspólnego grania. Na potrzeby płyty demo powstało siedem gitarowych utworów, które wsparł pianista Roman Jońca.


Całość materiału na płytę nagrywana była w studiu Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Zajął się tym realizator dźwięku, jaworznianin Marcin Biskup, współpracujący m.in. z zespołami: Negatyw i Sztywny Pal Azji.

  • LiteMotiv

    LiteMotiv

    Miasto: Jaworzno

    LiteMotiv - zespół rockowy LiteMotiv To projekt muzyczny zrodzony z pasji i ciekawości. Pasji – do muzyki i nowych doświadczeń oraz ciekawości – czy „garażowe historie” sprzed wielu lat, aby na pewno miały miejsce...? Jaworzno - Czerwiec 2009 r. Dawid i Sławek mając w zanadrzu – oprócz całej masy pomysłów i planów – garść materiału, postanowili założyć absolutnie poważny zespół muzyczny. W czerwcu odbyła się pierwsza próba – już z Januszem (kolegą Sławka) – i z perkusistą Wojtkiem, który nie zabrał perkusji. Nie zabierał jeszcze kilka razy, a wkrótce już nie musiał. Kolejny „filar” sekcji rytmicznej, to strasznie fajny facet i strasznie słaby bębniarz. Więc po krótkiej chwili – w lipcu – zmienił go Konrad z Zabierzowa. I tak zawiązał się pierwszy skład formacji Leitmotiv, Leitmotives, Lejtmotyw, a ostatecznie - LiteMotiv. W takim też składzie – przy muzycznym wsparciu Romka Jońcy – zespół zarejestrował pierwsze numery na płycie demonstracyjnej. W pełnym składzie Na pierwszy koncert – 11 listopada w Jaworznie – w roli tymczasowego wsparcia ze swoim nieodłącznym „parapetem” zjawił się Tomek. I tak już zostało. Początkiem marca 2010 r. zamiast Konrada za perkusją zasiadł Paweł. Janusz Bielski – bas Paweł Jurkowski – perkusja Sławek Kania – wokal, gitara rytmiczna Tomek Marszałek – klawisze Dawid Pasek – gitara prowadząca, gitara solowa

Tytuł wątku Autor wątku Liczba postów Ostatni post