PANTERA

Założyciel:
DANGER
DANGER Miasto:
Szczecinek
Zobacz profil
PANTERA
Rodzaj muzyki:
Ciężkie Brzmienia
Założenie grupy:
17 września 2008
Ostatnia modyfikacja:
17 września 2008

Założony przez braci Darrella Abbotta znanego jako Dimebag Darrell

Założony przez braci Darrella Abbotta znanego jako Dimebag Darrell, grającego na gitarze i Vincenta Paula Abbotta znanego jako Vinnie Paul, grającego na perkusji. Skład uzupełnił Rex Brown grający na gitarze basowej i wokalista Terry Glaze. Zespół nagrał w tym składzie 3 płyty - Metal Magic (1983), Projects In The Jungle (1984), I Am The Night (1986) - ich producentem był ojciec braci Abbott, znany producent country. W 1986 do zespołu dołączył Philip Anselmo, zastępując poprzedniego wokalistę i zespół nagrał album Power Metal(1988), który nie odniósł dużego sukcesu komercyjnego, ale zdołał zainteresować wytwórnię Atco i znanego producenta Terry’ego Date. Pantera podpisała kontrakt płytowy.
W 1990 roku zespół nagrał album Cowboys from hell i ruszył w trasę koncertową po całym świecie, występował między innymi razem z zespołem Judas Priest. W 1991 roku zespół wystąpił na koncercie Monsters of Rock w Moskwie dla 1 mln widzów. W tym samy roku zespół wydał swoje pierwsze video, zatytułowane po prostu Cowboys from hell - the videos.
W roku 1992 na świat wyszła, według wielu, przełomowa płyta Vulgar Display Of Power. To właśnie na niej pojawiło się Walk, jeden z najbardziej spektakularnych kawałków.

 • DANGER

  DANGER

  Miasto: Szczecinek

  Pochodzą ze Szczecinka. W obecnym składzie działają od lutego 2004 roku. Grupa wywodzi się z gatunku Thrash Metal, a muzyka wykonywana obecnie przez „Danger” określana jest przez członków zespołu Hard Rockiem z domieszką nowoczesnych brzmień.

 • Rusty Cage

  Rusty Cage

  Miasto: Kraków

  Rusty Cage - Amerykańskie granie w polskim wydaniu i co najważniejsze bez absolutnych kompleksów. Krótko - najlepiej opisuje zespół Violence Magazine "Rasa, sok, żar, benzyna, piasek, spaliny, pot, flanela. Wzmacniacz, struny, przegrzane lampy…Krakowski Rusty Cage uosabia wszystko to, co wiąże się z prawdziwą, amerykańską muzyką rockową. Trochę klasyki, trochę grunge, cała masa upalonych, piaszczystych dźwięków i zamykamy oczy, jadąc przez spalone bezdroża USA. A potem się budzimy i znów siedzimy w autobusie linii 105, w którym jedynym zapachem jest smród niemytej bielizny współpasażerów…" "Rusty Cage to po prostu Ameryka pełną gębą" ( Fabryka Zespołów ) "Rusty Cage - drugi singiel z wydanego w 1991 roku albumu 'Badmotorfinger' grupy Soundgarden". Takoż rzecze Wikipedia. Jeśli piątka Krakowian z bandu Rusty Cage będzie nagrywać same tak energetyczne albumy jak "Let the Rifle Fire", to niedługo trzeba będzie przedefiniować ten wpis na "Rusty Cage - jeden z najlepszych polskich zespołów hard rockowych". ( Magazyn Gitarzysta ) A odpowiedzialny jest za to krakowski skład Rusty Cage Rusty Cage to: Krzysztof Grześkiewicz (vocal) Arkadiusz Żurecki (guitar) Paweł Badziński (guitar) Rysiu "Wilu" Wilk (bass) Arkadiusz Kołodziej (drums) Facebook: http://www.facebook.com/RustyCageBand Kontakt: r.cage@interia.pl 666255092

 • opeth

  opeth

  Miasto: Pabianice

 • Anita

  Anita

  Miasto: Warszawa

  Uwielbiam muzykę, dlatego tu jestem :)

 • Basildon District

  Basildon District

  Miasto: Limanowa

  Max ... muzyk-samouk ... sam komponuje, gram i nagrywam. Numery powstają na "gorąco" - po około 10 godzinach latania od instrumentu do instrumentu, pisania textu , darcia paszczy itp mam "gotowca"...Chciałbym zaznaczyć, że robię numery bez spinania pośladów - mam czas to nagrywam...na co dzień nie biorę do ręki żadnych instrumentów, nie siedzę godzinami nad gitarą czy perkusją. Nie jestem rasowym metalem z wydziaranym na plecach diabłem, więc następne numery mogą być w stylu soundtracku ze Słonecznego Patrolu. Po prostu muzykuję na luzie ;) UWAGA UWAGA - ZAPRASZAM NA PROFIL ZESPOŁU HERE COMES THE PAIN, W KTÓRYM WYDAJĘ ODGŁOSY PASZCZĄ :) UWAGA UWAGA - wrzuciłem numer pt "Kamień"... jest to utwór zespołu Mind Shine, w którym byłem wokalistą & gitarzystą. Umieściłem "Kamień", żeby nie było że całe życie zdzieram gardło...czasem też śpiewam:).Pozdrawiam z tego miejsca zespół Mindshine, który nadal muzykuje i tworzy swoje oryginalne dzwięki.

 • pszemopawlak

  pszemopawlak

  Miasto: kołobrzeg

  Pszemopawlak szmundak nad szmundaki od 2008 w Polandówku uwielbiam ostrą i techniczną muzę http://www.youtube.com/user/pszemopawlak

Tytuł wątku Autor wątku Liczba postów Ostatni post