Stan Skupienia

Stan Skupienia
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Krosno
Utworów:
2
Oglądany:
4343 razy
iDesk:
stanskupienia@wp.pl, www.stanskupienia.pl
Założenie konta:
9 listopada 2009
Ostatnia aktualizacja:
8 sierpnia 2011
Początek zespołu można datować na 2006 rok, kiedy to pochłonięci wspólną pasją, jaką jest muzyka zaczęliśmy się spotykać i próbować coś zagrać.. Wtedy to właśnie Tomasz, Kasia i Dariusz postanowili założyć zespół. Skąd ta nazwa? Dlaczego właśnie Stan Skupienia? Otóż chcieliśmy wymyślić coś oryginalnego, prostego, a zarazem intrygującego i śmiesznego. Zainspirowani cudowną lekturą słownika języka francuskiego przeglądaliśmy poszczególne hasła i tak natknęliśmy na "stan skupienia". Wtedy Tomasz dostał objawienia :) Do składu szybko dołączył Łukasz, który zajął miejsce nad klawiszami i Marcelina - przejęta rolą wokalistki. Po różnego rodzaju perturbacjach dużych i małych, zamieszaniach w składzie itp. do zespołu końcem 2007 roku dołączył szarpacz strun nieprzeciętnej grubości - Andrzej, czyli po prostu basista, oraz zastępując Marcelinę- Karolina, która w maju została zastąpiona przez naszą skrzypaczkę - Kasię. Wspólne granie i koncertowanie przez cały 2008 rok sprawiło, że poczuliśmy nieodpartą chęć posiadania perkusisty. I tak do składu dołączył Kuba. W 2009 roku skład się ustabilizował i tak oto występujemy w piątkę:

Katarzyna -wokal
Łukasz -klawisze/git.akustyczna
Tomasz -git.elektryczna
Andrzej -git. basowa
Jakub -perkusja

W naszej muzyce staramy się połączyć elementy popu, reggae, rocka, bluesa i jazzu czyniąc ją oryginalną, alternatywną i zróżnicowaną pod względem powstających utworów.

Od niedawna naszych utworów słuchać można także w portalu Miasto Muzyki w zakładce RMF Muzzo!

W swoim dorobku mamy wiele koncertów, głównie po Podkarpaciu, ale zdarzały się również występ nieco dalej - np. na Festiwalu im. Mirka Breguły w Chorzowie, Konkursie Sceny Muzzo w klubie Lizard King w Krakowie.
W swoim dorobku mamy występy podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (w Rzeszowie, Krośnie) oraz podczas Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie.
Obecnie zespół już nie występuje.

Grupy